souhlasím s Panem Markem, docela by mě zajímal jak velký by to byl rozdíl
Odpovědět0 0
Thovt
|
9.10.20104:07
Konečně recenze past na českém webu. Nedávno jsem potřeboval pastu do notebooku 4 roky starý začala se mi přehřívat grafická karta až na 78C ted jakou koupit pastu po čtení různých članků v angličtině, v kterých byli zajmavé poznatky že pasty metalické(kovové=stříbrné a jiné kovy přímíchané),že mohou s chladičem zreagovat a vznikat oxidy.
Každy výrobce chladiču používá různé složení kovů k lepším chladícím učinku samozřejmě zakladní kovy jsou měd a hliník ale nejou vždy uplně čisté teď si vemte pastu a ta je složena ze všeho možného. I vzduch který je vlhký muže mít v sobě kyseliny když to zreaguje tak vznikne teplotní most. Myslím že je nejlepší používat pasty křemíkové jednu jsem hledal v testech našel jsem Artic MX-3. Jedna nevýhoda je že není moc tekuta spíš mazlavá asi tak jak solvina tu zná každy.
Vzal jsem mikroténový pytlík a rozetřel ona se od prstu se trouchu ohřala tak to šlo. Po zapečení pasty na plný výkon mám teplotu 60C to je už dobrý. Jsem sní spokojen.
Odpovědět0 0
Chválím autora za dobrý nápad testovat pasty přímo na nahých jádrech GPU než na CPU s Heatspreadem kde je o jeden tepelný most víc.Já bych ještě test vylepšil o lepší chladič.Přece jen stock má své limity.Na testu je krásně poznat kde že je ten nejslabší článek.Pasty to rozhodně nejsou.
Odpovědět0 0
Oceňujem porovnanie so štandardným riešením priamo od výrobcu. Také niečo by mohlo byť aj pri testoch CPU a iných chladičov nech je vidieť rozdiel. Potom ma článok väčšiu výpovednú hodnotu pre laickejšiu verejnosť (nováčikov vo fachu).
Odpovědět0 0
Taky jste mohli otestovat nějakou lacinou silikonovou pastu.Pak by jste došli k poznání,že pro neextremisty bohatě stačí.
Odpovědět0 0